Deprecated: Plik z Motyw nieposiadający header.php uznawany jest za przestarzały od wersji 3.0.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon header.php. in /home/aontv/domains/lokalnydzialacz.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5646
Relacja z Festiwalu „Nauka z Pałacem w tle” – warsztaty z Fundacja Lokalny Działacz - Fundacja Lokalny Działacz Relacja z Festiwalu „Nauka z Pałacem w tle” – warsztaty z Fundacja Lokalny Działacz - Fundacja Lokalny Działacz

W dniach 24-25 września mieliśmy już po raz drugi przyjemność uczestniczyć w Festiwalu jako Fundacja Lokalny Działacz. Wydarzenie jest organizowane co roku na terenie pałacowo- parkowym w Jabłonnie. W tym roku odbyła się już XX edycja!

Celem Festiwalu jest promowanie nauki i szerzenie wiedzy w łatwy i przystępny dla każdego sposób.  Co roku wydarzenie odwiedza blisko 3000 osób. Mile widziane są zarówno dzieci, młodzież oraz ich rodzice czy dziadkowie.

Jakie atrakcje czekały na gości?

Podczas dwóch dni festiwalu odwiedzający mieli okazję uczestniczyć w interesujących wykładach prowadzonych przez profesorów i naukowców. Dla gości przygotowano również konkursy i warsztaty. Tematyka prelekcji i zadań kreatywnych była bardzo zróżnicowana i obszerna. Swoje stoiska zaprezentowały Stowarzyszenia, Ośrodek Kultury a także szkoły i muzea. Każdy z odwiedzających mógł znaleźć dla siebie odpowiedni temat i zajęcie bez względu na wiek czy posiadaną wiedzę i umiejętności.

Jakie atrakcje MY przygotowaliśmy na wydarzenie?

Jako Fundacja Lokalny Działacz przygotowaliśmy dla gości warsztaty z tworzenia świec oraz eko-zabawę z nagrodami.

Warsztaty z tworzenia świec okazały się idealną formą spędzenia czasu zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Każdy uczestnik mógł wykazać się kreatywnością i stworzyć swoją własną świecę. Można było przejść przez wszystkie etapy tworzenia, zaczynając od przygotowania słoiczka kończąc na dekorowaniu świecy. Własnoręcznie zrobioną świeczkę można było zapakować na prezent i podarować bliskiej osobie.

Podczas wydarzenia mieliśmy również okazję poprowadzić eko-zabawę z nagrodami. Celem naszej zabawy było szerzenie wiedzy ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Każdy chętny uczestnik mógł wylosować pytanie z dziedziny ekologii a następnie spróbować udzielić na nie odpowiedzi. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę m.in. na temat segregacji śmieci czy wpływu złych nawyków ekologicznych na naszą planetę. Na każdego uczestnika, który udzielił poprawnej odpowiedzi czekała wyjątkowa nagroda – pluszak uratowany z drugiego obiegu!

Relacja z Festiwalu „Nauka z Pałacem w tle”- Podsumowanie

W weekend podczas wydarzenia na twarzach gości dominował uśmiech i zaciekawienie.  Zarówno wykłady jak i warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że będziemy mieli przyjemność być częścią Festiwalu również za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *