Deprecated: Plik z Motyw nieposiadający header.php uznawany jest za przestarzały od wersji 3.0.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon header.php. in /home/aontv/domains/lokalnydzialacz.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5646
Targi Zero Waste w hali Gwardii 26-27 listopada relacja i nasza opinia - Fundacja Lokalny Działacz Targi Zero Waste w hali Gwardii 26-27 listopada relacja i nasza opinia - Fundacja Lokalny Działacz

W niedzielę 27 listopada, wybraliśmy się na Targi Zero Waste, w celu poznania ciekawych wystawców, pomysłów na warsztaty czy inspiracji. Sami mamy w planach w tym roku piknik ekologiczny, więc zawsze miło dowiedzieć się czegoś nowego. Nie pierwszy raz byliśmy na targach w Hali Gwardii i niestety po raz kolejny trochę się rozczarowaliśmy tym miejscem i samymi targami…

Przyjechaliśmy w niedzielę na samo otwarcie kilka minut po rozpoczęciu, targi zaczynały się o 10:00. Niestety wiele stoisk było jeszcze nierozłożonych, przez co nie mogliśmy zobaczyć ich w pełni. Za to od razu mogliśmy skorzystać ze strefy warsztatów, która była bardzo ciekawie przygotowana i prowadzona. Ekstra pomysł na tworzenie dekoracji – gwiazd na choinkę i nie tylko ze słomy. Drugim warsztatem, na który już nie zostaliśmy było pakowanie prezentów japońską metodą, która polega na pakowaniu w resztki materiałów, jesteśmy na tak! Warsztaty były prowadzone przez Interzero Polska. Jedyna kwestia, która nie do końca była przemyślała to „poradnik ekologiczny”, który miał w sobie tak wiele niedociągnięć, że postanowiliśmy napisać wiadomość do firmy, która do wydała, niestety nie spotkaliśmy się z zainteresowaniem z chęcia do dalszej rozmowy. Po wymianie jednego emaila, nie otrzymaliśmy dalszych odpowiedzi. Poniżej kilka stron tego poradnika:

Co nas zaniepokoiło? Wiele rzeczy, ale m.in fakt, że firma zajmująca się ekologią wydaje taki poradnik drukowany, zapytaliśmy czy z papieru z recyklingu – poodbno tak. Kolejne zaniepokojenie to widoczna na górze tabela, która totalnie nie jest zgodna z prawdą, przy wielu pytaniach brakuje TAk m.in przy tym o perfumach i pytaniu czy można kupić bez pojemnika co jest prawdą – ponieważ jest wiele punktów gdzie można załadować w swój pojemnik, podobnie z zakupem używanych perfum. Nie do końca rozumiem sens tej tabeli, ponieważ wynika z niej, że najlepiej jest kupować słodycze i ubrania na prezent, ponieważ są najbardziej eko – mają najwięcej TAK??? Poza tym cała treść poradnika jest niezbyt interesująca, w dodatku jest tak mocno rozproszona, grafiki są ogromne, co powoduje, że poradnik mógłby mieć spokojnie o 50% mniej stron.

Stoiska, które odwiedziliśmy na targach, były naprawdę ciekawe. Zakupiliśmy eko torby na zakupy z materiałów, palosanto czy szczotkę do czyszczenia w @sakwabag. Widzieliśmy przepiękne torby i nerki z ubrań z drugiej ręki @Bryzka, a także genialną markę @monoke która tworzy środki czystości z możliwością uzupełniania dozowników.

Polecamy uwadze również „reuse”, czyli meble stworzone np. z używanej opony. Czy portal z możliwością wystawienia/kupienia części @partly.

Wsparliśmy również stoisko Fundacja Wpierania Rozwoju Dziecka drobną wpłatą i wzięliśmy ze sobą 2 książki.

Warto wspomnieć, że podczas wydarzenia, obyła się zbiórka elektroodpadów, olejów, nieużywanych książek, płyt, gier.

 

Osobiście uważam, że takie wydarzenia są wartościowe, ale trzeba przyłożyć się do ich organizacji oraz przemyśleć działania, by później nie było takich opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *